Asmodev to niezależne studio gamingowe, którego działalność skupia się na produkcji własnych gier oraz gier na zlecenie innych podmiotów. Spółka została założona w lutym 2018 r. w Warszawie. Model działania dewelopera opiera się na bezpośredniej współpracy z pojedynczymi osobami oraz podzespołem Delirma, którym kieruje Michał Jodłowiec – prezes spółki.

Zespół Asmodev tworzy starannie dobrana grupa game deweloperów, wśród których znajdują się graficy, animatorzy, a także programiści oraz designerzy. Spółka bazując głównie na swoich własnych współpracownikach, unika dodatkowych kosztów m.in. udziałów w przychodach zewnętrznych zespołów deweloperskich.


Asmodev specjalizuje się w produkcji gier klasy indie premium. Produkcje wyróżnia ponura atmosfera oraz wyszukana, często szokująca i wyzywająca tematyka. Każda z gier spółki jest osadzona w jednym i tym samym mrocznym świecie (uniwersum), w którym dominują przemoc, patologia i satanizm. Wszystkie tytuły realizowane przez Asmodev obecnie znajdują się na etapie produkcji, w związku z czym spółka nie osiągnęła z nich żadnych przychodów.


Obok produkcji gier własnych spółka tworzy gry na zlecenie innych podmiotów. Obecnie Asmodev realizuje dwie takie projekty. Studio posiada również dużą bazę assetów do gier na silniku Unreal Engine 4 oraz Unity, które sprzedaje, udzielając na nie niewyłącznej licencji. Dodatkowo, Asmodev na zlecenie innych podmiotów tworzy utwory literackie, które stanowią podstawę do scenariusza, koncepcji gier lub trailera gry.